Duyurular ve Haberler


 


Yayınlanma Tarihi : 10.03.2011

ATİ Teknoloji, aralarında iş adamları, yöneticiler, sanayiciler ve sağlık sektörüne bağlı kuruluşların da bulunduğu bir anonim şirketidir. Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesinde yer alan ATİ Teknoloji, Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde Teknokent kurulmasına da öncülük etmiştir.

Dünyada hızla gelişmekte olan rejeneratif tıp ve hücresel tedavi alanında uluslar arası standartlarda ürün ve hizmet sunmayı amaçlayan, İyi Üretim Uygulamaları (GMP) kalite standardına sahip ve Sağlık Bakanlığı tarafından faaliyetleri kapsamında ruhsatlandırılmış ülkemizin ilk ve tek biyoteknoloji şirketidir. ATİ Teknoloji kendi alanında ülkemizde ilk olduğu gibi, üretim kapasitesi ve teknolojisi açısından Avrupa'nın da sayılı tesisleri arasındadır.

Hücre ve gen tedavileri alanında dünyadaki gelişmeleri takip ederek sistemini değişikliklere ve yeniliklere göre güncelleyen ATİ Teknoloji, hücresel tedavi bir seçenek olduğunda hedef kitlesi olan bilim adamları, doktorlar ve sağlık kurumlarına kaliteli, güvenilir ve dünya standartlarında ürün ve hizmet sunmayı taahhüt etmektedir.

Üretimini yapmak üzere Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsat almış olduğu ürün ve hizmetler arasında Otolog Kondrosit İmplantı, Otolog Fibroblast Enjeksiyonu, Tümör Lizat- ve Spesifik Antijen-Yüklü Dendritik Hücre Aşıları, Mezenkimal Kök Hücre, ve Kordon Kanı Bankacılığı yer almaktadır.

ATİ Teknoloji 2010 yılında özel bir Genetik Hastalıklar Tanı Merkezini de bünyesine katarak ilk şubesini İstanbul'da açmıştır. Üretim, AR-GE çalışmaları ve deneyimleri ile güçlenerek büyüyen ATİ Teknoloji'nin faaliyet alanları hücre üretimi, kordon kanı bankacılığı, ve genetik tanı altında toplanmaktadır.